Kaip panaikinti blogą batų kvapą?

 

kaip panaikinti bloga kvapa batuose

Pavargote nuo baisaus batų kvapo? Štai keletas patarimų, kaip susidoroti su šia problema:

 1. Pabarstykite į batus sodos prieš eidami miegoti, palikite juos per naktį. Soda naikina blogus kvapus ir veikia kaip dezodorantas.
 2. Ryte pašalinkite sodą iš batų. Padaužykite vieną batą į kitą padais, kad išbyrėtų visi milteliai. Dabar batai turėtų kvepėti geriau.
 3. Įsidėkite į batus specialius vidpadžius, pagamintus iš kedro ar kitos medienos. Kedrinė mediena turi grybeliui atsparių savybių, beto, suteikia batams mentolio aromatą.
 4. Dienos pabaigoje, grįžę namo, “atlaisvinkite” batus, leiskite jiems “pailsėti” – atriškite raištelius, atsekite užtrauktukus, atlenkite liežuvį, ištraukite vitpadžius, žodžiu – leiskite jiems kvėpuoti.
 5. Venkite tos pačios poros batų devėjimo dvi dienas iš eilės.
 6. Būtinai naudokite vitpadžius. Pritvirtinkite vitpadžius su dvipuse lipnia juosta. Galėsite bet kada juos lengvai nuimti ir žinosite, kad nešiojant batus, jie neatsilups.
 7. Naudokite kojines, skirtas bėgimui. Jose esanti drėgmės technologija išlaikys jūsų kojas sausas.

Arbatos maišelio metodas

 • Iš pradžių, pasiimkite savo batus ir visas priemones, kurių jums reikės: kiekvienam batui po 3 panaudotus arbatos maišelius, dezodoranto, talko miltelių ir minkštiklio.
 • Tada, įdėkite panaudotus arbatos maišelius į batus ir palikite juos nakčiai.
 • Kitą dieną, išimkite maišelius ir juos išmeskite. Po to, išpurkškite batų vidų su dezodorantu arba pabarstykite talko miltelių.
 • Nepamirškite naudoti talko miltelių, jie gelbsti nuo blogo batų kvapo!

Patarimai

 1. Darykite tai reguliariai, norėdami išlaikyti gerą kvapą batuose.
 2. Panaikinti blogą batų kvapą taip pat galite pabarstydami kūdikių pudros, tai veiks kaip ir talko milteliai. Žinoma, sausas laikraštis, įdėtas į batus irgi nepakenks.
 3. Visąlaik gerai nusiplaukite ir nusausinkite savo kojas prieš audamiesi batus; tai “pailgins” jūsų batų gyvenimą.
 4. Naudokite kojoms antiperspirantą (vaistą nuo prakaitavimo). Tai neleis kojoms prakaituoti. Galite naudoti losjoną kojoms prieš audamiesi batus.
 5. Visuomet dėvėkite kojines avėdami batus. Jos surenka prakaitą ir apsaugo nuo bakterijų skverbimosi į batus. (Ir nuo kvapo bakterijų :))
 6. Jei jūsų batai skleidžia labai nemalonų kvapą, galite pabandyti išpurkšti juos Lizoliu. Gerai sudrėkinkite juos lizoliu, o paskui leiskite padžiūti kelias dienas.
 7. Prižiūrėkite savo kojas. Jei manote, kad turite grybelį, nedelsdami jį pašalinkite. Remember to take care of your feet, as well! If you think you have a fungus, get it treated. Odos sukietėjimai ar nuospaudos dažnai skleidžia nemalonų kvapą net ir nusiprausus, todėl švelniai naudokite pemzą, norėdami panaikinti odos sukietėjimus.
 8. Kadangi blogas kvapas batuose atsiranda dėl bakterijų, galite taip pat jį panaikinti purkšdami ar įtrindami batus alkoholiu.